تبلیغات
:: . - زنان روستایی رکن اصلی فعالیتهای روستاها هستند ::

.

درباره وبلاگ

  این وب سایت متعلق به محمد آچاك دانشجوی رشته مهندسی مدیریت و آبادانی روستاها دانشگاه پیام نور مركز ایرانشهر می باشد. تلاش ما بر این است تا برای هر چه بهتر شدن و بالابردن سطح علمی دانشجویان عزیز تلاش كنیم .
ما از دیار آفتابیم ، از سرزمین های نخلهای راست قامتی كه انوار طلایی خورشید شاخ و برگشان را نوازش می دهد ، آمده ایم تا اثبات كنیم فرزند خورشیدیم ، گرم و پر حرارت . و سرشار از شوق برای رسیدن به والاترین اهداف . ما جوانیم و آنچه جوان را می سازد تغییر است و نو بودن در همه چیز ، چه افكار و چه اعمال .
یادمان باشد كه ما نهال نخل را بغیر از آب و آفتاب با عشق رویانده ایم . امید آن داریم به لطف پروردگار در فضایی سالم و صمیمی عشق به علم را تجربه كنیم .
پل ارتباطی با مدیر وب لاگ :

E-mail: khodam1370@gmail.com

در پناه لطف بیكران حق سبز و شكوفا باشید .

مدیر وبلاگ : محمد آچاك
جستجو

ساعت فلش

نظر سنجی

ساعت فلش

نظر شما در مورد وب سایت چیست؟
نویسندگان
آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • پشتیبانان

  بسم الله الرحمن الرحیم

  با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، به وبلاگ ::انجمن علمی نخل :: خوش آمدید . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در بهتر شدن كیفیت مطالب وبلاگ یاری رسانید.

  تبلیغات

  برای سفارش تبلیغات با مدیر وبلاگ تماس بگیرید
  شنبه 3 اردیبهشت 1390

  صندوق حمایت از توسعه فعالیتهای زنان روستایی، ضمن توسعه روستا به پیشرفت بخش کشاورزی کمک خواهد کرد.

  به گزارش ایانا، مدیرکل دفتر امور زنان روستایی و عشایر وزارت جهادکشاورزی با اعلام این مطلب در مراسم مبادله تفاهمنامه ایجاد صندوق حمایت از توسعه فعالیتهای زنان روستایی شهرستان شیراز گفت: تجربه خوب به دست آمده از صندوق اعتبارات خرد نشان داد که چنانچه این ضرورتها مورد حمایت قرار گیرند و تقویت شوند، بی شک می توانند مثمرثمر واقع شده و نتایج مطلوبی را برای روستاها و بخش کشاورزی به همراه داشته باشند.

  بنی هاشم افزود: بهترین روش توسعه، همکاری و مشارکت واقعی میان دولت و اعضای جامعه است که نمونه آن تشکیل چنین صندوقهایی است.

  وی تصریح کرد: دولت در پروژه های صندوق حمایت از توسعه فعالیتهای زنان روستایی نقش هدایت کننده، حامی و ارایه دهنده امکانات و تسهیلات می باشد و در مرحله بعد، خود زنان روستایی هستند که می توانند با جمع آوری سرمایه های اندک و با تقویت صندوقهای اعتباری خرد، زمینه را برای تشکیل صندوق حمایت فراهم آورند.

  مدیرکل دفتر امور زنان روستایی و عشایر وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: زنان روستایی افراد توانمندی اند که بهره گیری از استعداد و قابلیت آنها می تواند به جریان توسعه کمک نماید و چنانچه مورد غفلت قرار گیرند، روند توسعه نیز دچار اختلال خواهد شد.

  بنی هاشم یادآوری کرد: این صندوق تنها ویژه پرداخت وام نیست بلکه مباحثی چون بازاریابی و آموزش نیز در آن دیده شده است.

  وی ضمن مثبت خواندن عقد تفاهمنامه در رسیدن به توسعه پایدار در بخش کشاورزی اظهار داشت: بر اساس این تفاهمنامه، در هر زمانی که متقاضیان، سرمایه ها را جمع آوری کرده و قصد انجام دادن کار بزرگی را داشته باشند، بخش دولتی نیز با سهم 49 درصدی خود وارد عمل شده و همکاری می کنند.

  در ادامه این جلسه، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری در بخش کشاورزی نیز گفت: زنان روستایی می توانند در بخش کشاورزی فعالیتهای بزرگی را در سطح استان، ملی و جهانی انجام دهند.سیدعبدالکریم رضوی افزود: بخش کشاورزی استان فارس همانند همیشه در سایر امور پیشقدم بوده که تشکیل دومین صندوق توسعه زنان شهرستان شیراز گواه این ادعاست.

   

   

   

  36 صندوق توسعه زنان روستایی در کشور وجود دارد

  وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر 36 صندوق توسعه زنان روستایی با موجودی معادل 144 میلیارد تومان مشغول فعالیت هستند که توانسته اند رقمی در حدود 720 میلیارد تومان نیز به صورت وام بین اعضا رد و بدل نمایند.

  رضوی اظهار داشت: صندوق حمایت از زنان روستایی این قابلیت را دارد که در آینده با بانکهای خارجی نیز قرار داد منعقد نماید که دستیابی به این هدف نیازمند همت اعضا و تعریف اساسی فعالیتهای صندوقها است.

  زنان روستایی رکن اصلی فعالیتهای روستاها هستند

  رییس سازمان جهاد کشاورزی فارس نیز با اشاره به این که هر خانوار روستایی یک واحد تولیدی است، افزود: رکن اصلی فعالیتهایی که در روستا به دنبال شکلگیری آنها می باشیم، بر پایه زنان روستایی استوار است.

  مهرزاد خرد ادامه داد: چنانچه برای زنان روستایی فرصتهای مناسبی ایجاد شود، آنها می توانند هر وظیفه ای را به خوبی انجام داده و نتیجه مطلوب را به دست آورند.

  وی افزود: امروزه شاهد شکوفایی بهتر زنان در عرصه های مختلف اقتصادی هستیم و بحث مشاغل خانگی نیز به حضور پررنگتر زنان روستایی در حوزه اشتغال کمک کرده است.

  خرد، تشکیل صندوق اعتباری خرد زنان را یک قابلیت منحصر به فرد در حوزه کشاورزی عنوان کرد و گفت: بایستی تشکیل چنین صندوقهایی به صورت نهادینه در آیند تا بتوان بیش از پیش از پتانسیلهای بالای زنان در عرصه های اقتصادی، کسب درآمد و توسعه بهره گرفت.

  منبع: خبرگزاری کشاورزی ایران

  آخرین مطالب ارسالی

  چند خط با خدا

  خدایا مگذار دعا كنم كه مرا از دشواری ها و خطر های زندگی مصون داری ، بلكه دعا كنم تا در رویارویی با آن ها بی باك و شجاع باشم . مگذار از تو بخواهم درد مرا تسكین دهی بلكه توان چیرگی بر آن را به من ببخشی .

  كلیه حقوق این وب سایت متعلق به نویسنده( محمد آچاك ) می باشد . با تشكر محمد آچاك .
  کتاب طلایی پیام نور