تبلیغات
:: . - معرفی رشته مهندسی مدیریت و آبادانی روستاها ::

.

درباره وبلاگ

  این وب سایت متعلق به محمد آچاك دانشجوی رشته مهندسی مدیریت و آبادانی روستاها دانشگاه پیام نور مركز ایرانشهر می باشد. تلاش ما بر این است تا برای هر چه بهتر شدن و بالابردن سطح علمی دانشجویان عزیز تلاش كنیم .
ما از دیار آفتابیم ، از سرزمین های نخلهای راست قامتی كه انوار طلایی خورشید شاخ و برگشان را نوازش می دهد ، آمده ایم تا اثبات كنیم فرزند خورشیدیم ، گرم و پر حرارت . و سرشار از شوق برای رسیدن به والاترین اهداف . ما جوانیم و آنچه جوان را می سازد تغییر است و نو بودن در همه چیز ، چه افكار و چه اعمال .
یادمان باشد كه ما نهال نخل را بغیر از آب و آفتاب با عشق رویانده ایم . امید آن داریم به لطف پروردگار در فضایی سالم و صمیمی عشق به علم را تجربه كنیم .
پل ارتباطی با مدیر وب لاگ :

E-mail: khodam1370@gmail.com

در پناه لطف بیكران حق سبز و شكوفا باشید .

مدیر وبلاگ : محمد آچاك
جستجو

ساعت فلش

نظر سنجی

ساعت فلش

نظر شما در مورد وب سایت چیست؟
نویسندگان
آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • پشتیبانان

  بسم الله الرحمن الرحیم

  با سلام خدمت شما بازدیدكننده گرامی ، به وبلاگ ::انجمن علمی نخل :: خوش آمدید . لطفا برای هرچه بهتر شدن مطالب این وبلاگ ، ما را از نظرات و پیشنهادات خود آگاه سازید و به ما در بهتر شدن كیفیت مطالب وبلاگ یاری رسانید.

  تبلیغات

  برای سفارش تبلیغات با مدیر وبلاگ تماس بگیرید
  یکشنبه 13 تیر 1389

  بررسی مشخصات جغرافیایی و جمعیتی كشور نشان می دهد كه بخش عمده ای از جمعیت كشور در روستاهای بزرگ و كوچك زندگی می كنند.

  روستاها و تمركز یكنواخت مردم در این بخش ها طبعا امكان خدمات رسانی را با دشواری روبرو می نماید از طرف دیگر بعد از پیروزی انقلاب اسلامی لزوم توجه به اقشار زحمتكش مستقر در روستاها و ایجاد طرحهای مختلف عمرانی به منظور بهبود شرایط زندگی و افزایش تولیدات كشاورزی مورد توجه و تاكید مسئولین و برنامه ریزان كشور می باشد برای انجام پروژه های عمرانی در زمینه های مختلف از جمله راه سازی ، انجام طرحهای جامع روستایی و ارائه طرحهای معماری مطلوب ، مناسب با شرایط اقلیمی نقاط مختلف كشور ، ساخت ساختمانهای مقاوم و مناسب (مسكونی ، مراكز پزشكی درمانی ، فرهنگی و ) جمع آوری و انتقال و توزیع آب ، اجرای چاه و اصلاح قنوات، راه اندازی ماشین آلات و نیاز به افراد متخصص در رشته های مختلف می باشد.

  پراكندگی روستاها و حجم محدود و جمعیت متمركز در این نقاط امكان اعزام تعداد زیادی افراد متخصص كه برنامه كار و شرح وظایف كامل و كافی ندارند را بسیار دشوار می نماید.

  جهت گیری كلی برنامه كارشناسی مهندسی و مدیریت آبادانی روستا ها برآن است فارغ التحصیلان این دوره بعد از طی مباحث عمومی و كلی دروس مهندسی ، در حد نیاز روستاها آشنایی و تبحر بر مسائل : معماری روستاها و طرحهای جامع روستایی ، مسائل عمرانی (ایجاد ساختمانهای مقاوم و بهسازی ساختمانها ) راهسازی و جمع آوری و انتقال آب و استفاده از روشها و ماشین آلات مناسب در امور كشاورزی پیدا نمایند. فارغ‌التحصیلان این دوره می‌توانند در بخش‌های دولتی و خصوصی مانند شورای ده و روستاها، وزارت جهاد كشاورزی، سازمان محیط‌زیست،‌ مركز توسعه خدمات روستایی و كشاورزی فعالیت نمایند.

  طول متوسط دوره این مجموعه 3 سال است . طول هر نیمسال تحصیلی 16 هفته آموزش كامل می باشد . هر واحد درسی نظری به مدت 16 ساعت و عملی به مدت 32 ساعت و كارگاهی به مدت 48 ساعت در طول هر نیمسال تحصیلی می باشد.

  بعضی از درس های این رشته:

  ردیف

  نام درس

  1

  اقتصاد ایران با تکیه بر روستا

  2

  آشنایی با فن طراحی بناها

  3

  ساختمانهای روستایی مقاوم در برابر بلایای طبیعی

  4

  اجرای ساختمان با مصالح سنتی

  5

  سازمان و مدیریت خدمات روستایی

  6

  صنایع روستایی

  7

  طرح بهسازی روستایی

  8

  اکولوژی روستا

  9

  باغبانی عمومی

  10

  گونه شناسی معماری روستایی ایران

  11

  بهداشت محیط

  12

  بهسازی ساختمانهای روستایی

  13

  محیط زیست روستاها

  14

  معماری و جزئیات ساختمانهای روستایی ایران

  15

  مکانیک سیالات

  16

  زراعت عمومی

  17

  تاسیسات در ساختمانهای روستایی

  18

  جامعه شناسی روستا

  19

  نقشه کشی

  20

  مصالح بومی و روشهای ساختمان سازی سنتی

  21

  راههای روستایی 1

  22

  هوا و اقلیم شناسی

  23

  کانال های آبرسانی

  24

  روشهای اجرایی و ماشینهای راه سازی

  25

  کنترل کیفی مواد غذایی

  آخرین مطالب ارسالی

  چند خط با خدا

  خدایا مگذار دعا كنم كه مرا از دشواری ها و خطر های زندگی مصون داری ، بلكه دعا كنم تا در رویارویی با آن ها بی باك و شجاع باشم . مگذار از تو بخواهم درد مرا تسكین دهی بلكه توان چیرگی بر آن را به من ببخشی .

  كلیه حقوق این وب سایت متعلق به نویسنده( محمد آچاك ) می باشد . با تشكر محمد آچاك .
  کتاب طلایی پیام نور